چگونه می توان صدای یک بازر اکتیو را قطع و وصل کرد (بدون میکرو و کدنویسی)

1 سال قبل
790 بازدید

0

سلام، من یک بازر 12 ولت "اکتیو" دارم که میخوام بجای یکسره کار کردن مثل آلارم و بازر یخچال و پکیج 1 ثانیه ای قطع و وصل بشه. مثل صدای بیب بیب که در اکثر وسایل برقی هست.  چه قطعه، مدار، یا ماژولی باید بخرم و بین بازر و جریان برق قرار بدم.

من ادم تخصصی نیستم و کدهی و مدار آردینو و ... بلد نیستم.

فقط لحیم کاری بلدم، کسی میتونه یک لینک خرید اون قطعه یا مدار رو برام بفرسته؟  ممنون از همگی

02 آذر 01 در 08:09
کیان
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام

شما امکان تغییر در مدار یخچال یا پکیج رو ندارید چون آلارم وسیله به طور مستقیم از پردازشگر مربوطه دستور میگیرد و امکان تغییر به هیچ وجه وجود ندارد.

مگر اینکه شما به صورت مجزا با یک مدار مجزا وضعیت دستگاه را در هر لحظه کنترل کنید و با آلارم روی مدار خود اعلام وضعیت را انجام دهید، که بنده اصلا انجام این روش را هم برای شما توصیه نمیکنم.

05 آذر 01 در 05:49
Ali Maleki
1041

با سلام ممنون از شما که به سوال من پاسخ دادید. فقط منظور من از صدای آلارم یخچال و پکیج فقط این بود که منظورم رو از حالت صدای بیپ بیپ، بهتر برسونم (مثل صدای دنده عقب خودرو) و گرنه اصلا به مدار دستگاه کاری ندارم. توی یوتیوب دیدم که شخصی با 4 قطعه، این مدار واسط رو درست کرد. - خازن 220 میکروفاراد، 50 ولت - ترانس bc547 - مقاومت 100 اهم - مقاومت 2k2 و بازر 5 ولت. با توجه به این که بازر من اکتیو و 12 ولت هست. البته بصورت متغییر از 5 تا 12 ولت کار میکنه ولی میخوام از حداکثر توانش استفاده کنم. 1- آیا تغییراتی در این قطعات باید بدم یا همین قطعات روی بازر 12 ولت هم کار میکنه؟ اگر به تغییری نیاز هست محبت میکنید بگید چه قطعه ای رو باید ارتقا بدم. 2- سوال دومم هم اینه که اگر بجای خازن 220 از خازن 1000 استفاده کنم، |آیا صدای فاصله بین بیپ ها بیشتر میشه؟ ممنونم از توجه شما.  – کیان 01-09-05 در 09:36

لینک یوتیوب اون مدار https://www.youtube.com/watch?v=3BnlKO2fkLA  – کیان 01-09-05 در 09:41

در مورد سوال اول ، بله همین مدار رو ببندید جواب کار رو میده درمورد سوال دوم خیر با افزایش ظرفیت خازن این اتفاق نمیافتد.  – Ali Maleki 01-09-06 در 02:31

ممنون از شما، متشکرم  – کیان 01-09-06 در 11:45

خواهش میکنم.  – Ali Maleki 01-09-09 در 12:49

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400