تفاوت سنسور حرکتی APDS9960 با APDS9930

1 سال قبل
170 بازدید

0

درود.ممنونم از بچه های کافه ربات که در این شرایط سخت تحریم کار ما رو راه میندازید و قطعاتی که به سختی میشه پیدا کرد رو راحت در اختیارمون میذارید.خدا قوت و دم همتون گرم.موفق باشید.من برای ساخت یک پروژه (useless box) نیاز به سنسور حرکتی مدل apds 9960  دارم اما شما سنسور 9930   رو دارید.آیا بجای 9960 میتونم این ماژول را (9930) استفاده کنم؟متشکرم

26 آذر 01 در 03:55
احسان صفوی
3

سلام.اول خیلی خوشوقتم که با کافه ربات آشنا شدم و خوشحالم که پاسخ سوالم رو با دقت و علم به موضوع دادید.من ماژول رو خریدم و امیدوارم اون کاری که میخوام رو واسم انجام بده.من فقط میخوام حرکت دستم رو تشخیص بده و فرمان رو صادر کنه و این میتونه با همون حسگر نور محیط یا حسگر پروکسیمتر جواب کار من رو بده.البته شما استادید و اگه من اشتباه میکنم لطفا تصحیح بفرمایید.ایا با همین ماژول 9930 حرکت دست تشخیص داده می شه یا خیر؟متشکرم  – احسان صفوی 01-09-28 در 08:01

سلام ممنون از لطف شما. بله میتونید استفاده کنید، فقط یه نکته رو باید عرض کنم که ماژول 9930 فرقی بین حرکت دست یا هر حرکت دیگه ایی قائل نمیشه و همه رو به عنوان حرکت تشخیص میده و عمل میکنه اما سنسور 9960 به خاطر داشتن فناوری gesture قابلیت این رو داره که بین حرکت های مختلف فرق قائل میشه ، یعنی میتونید طوری راه اندازی کنید که فقط با حرکت دست عمل کنه. لطفا اگه از پاسخ بنده راضی بودین تیک سبز رنگ رو هم بزنید ممنونم.  – Ali Maleki 01-09-29 در 05:16

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام

ممنون از لطف شما، تلاش و خط مشی ما قطعا جهت ارائه خدمات بهتر  به علاقه مندان در حوزه الکترونیک است که امیدواریم این رسالت رو به خوبی به انجام برسونیم.

بابت سوالتون باید عرض کنم در خصوص سنسور های 9930 , 9960 تفاوت هایی وجود دارد که به شرح زیر است:

سنسور 9930 دارای حسگر نور محیطی به همراه یک حسگر پروکسیمیتی فاصله سنج تا 100 متر در شرایط نور خورشید و در محیط های تاریک قابل استفاده است.

اما در مورد سنسور 9960 باید عرض کنم که علاوه بر حسگر نور محیطی دارای حسگر تشخیص رنگ RGB است و همچنین مجهز به موتور فناوری gesture هست یعنی قابلیت این رو داره که سرعت حرکت ، جهت حرکت  و فاصله جسم رو با تبدیل این حرکات فیزیکی و ترکیب آن با دیتای حسگر پروکسیمتر  به دیتای دیجیتال، در اختیار شما قرار بده. در مورد این فناوری میتونید جستجوی بیشتر بکنید که بهتر مفهوم رو درک کنید تقریبا میشه گفت در حوزه پردازش تصویر ابتدایی ترین فناوری جهت استفاده است.

نتیجه گیری:

در این سنسور ها کلا چند فناوری استفاده شده :

1. gesture 

2. حسگر نور محیط

3. حسگر اندازه گیری رنگ محیط(تشخیص مقدار rgb)

4. حسگر پروکسیمتر یا فاصله سنج

که در بالا توضیح دادم هر کدام از 4 مورد بالا در کدام  نسخه استفاده شده است.

موفق باشید

27 آذر 01 در 08:33
Ali Maleki
1041

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400