احتمال سوختن مبدل کاهنده XL4015

2 سال قبل
699 بازدید

1

سلام من حواسم نبود و به ورودی ماژول ولتاژ برعکس دادم و دیدم که در 13ولت 2.5آمپر میکشه قطع کردم و فکر کردم ماژول خرابه یا اتصالی کرده بعد از چک کردن دیدم سالمه مجدد به ماژول ولتاژ دادم و مجدد 2.5آمپر می‌کشید اینبار نگاهم به سیم ورودی افتاد تا منفی روبه مثبت و مثبت رو به منفی وصل کردم خلاصه ورودی رو درست کردم و ماژول کاهنده نرمال کار کرد اما حالا میترسم ازش استفاده کنم چون ورودی رو برعکس زدم میترسم آی سی نیم سوز شده باشه چون این ماژول یک مدار فوق العاده گرون رو راه اندازی میکنه از این ماژول کاهنده یکی دیگه دارم اما آی سی اون زیاد جالب نیست به نظرتون چطوری بفهمم ایمن هست؟ به ذهنم زده که 3آمپر ازش به مدت طولانی بکشم ببینم چه عکس العملی نشان می دهد اما خب گفتم بپرسم شاید راه حل های دیگری هم وجود داشته باشه. 

مدل ماژول مبدل DC به DC کاهنده 32-1.25 ولت 5 آمپر XL4015 با قابلیت تنظیم جریان هست کالارو تو کافه ربات ندیدم اسمشو ذکر کردم. ممنون میشم کاملا راهنمایی بفرمایید. 

06 بهمن 01 در 08:26
حامد ساسانی پور
61

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

سلام

این ماژول دارای محافظ داخلی است و اگر هم مشکلی واسش پیش بیادد اصلا به شما خروجی نمیده.

پس با توجه به صحبت هایی که شما فرمودید بعید میدونم مشکلی داشته باشه.  وقتی ولتاژ خروجی بدون نوسان بهتون میده پس مشکلی نداره و با خیال راحت میتونید استفاده کنید.

برای تست هم میتونید یه مقاومت آجری با توان های  مختلف رو به خروجیش وصل کنید ببینید تغییراتی در ولتاژ رخ میده یا نه . 

09 بهمن 01 در 03:50
Ali Maleki
1041

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400