ماژول باتری لیتیومی 18650 جهت استفاده در جارو شارژی

1 سال قبل
627 بازدید

0

با سلام

یه جارو شارژی دارم که خراب شده.

موتورش جانسون 14.4 ولت هست و توش 12 عدد باتری نیکل کادمیوم به صورت سری وحود داره که ولتاژ نامی 14.4 ولت رو میسازه و شارژرش هم خرابه که 18 ولت 300 میلی آمپر بود.

با توجه به اینکه باتری های نیکل در فول شارژ 1.4 ولت میرسن پس 12 عدد به صورت سری ولتاژ16.8 ولت را میسازه و جارو قبلا با این فول شارژ 16.8 ولتی هم کار میکرد پس موتور 14.4 ولتی من با دریافت 16.8 ولت هم آسیب ندیده و کار میکنه

(یک نکته اینکه باتریش لیبل نداره من ببینم مثلا 5C یا 10c منتها یه باتری 18650 داشتم با ولتاژ 3.8 ولت که به موتور 14.4 ولتی که گفتم وصلش کردم شروع به کار کرد و چرخید و من پیش خودم گفتم پس جریان راه اندازی این موتور از طریق 18650 کافیه و تامین میشه)

حالا

بنده قصد دارم 4 عدد باتری 18650 لیتیومی  رو با هم سری کنم تا به ولتاژ نامی 14.8 ولت برسم

یک ماژول محافظ باتری لیتیومی 4 سلولی هم بذارم

و یک شارژر 18 ولت 1 آمپر (1 آمپر ازین جهت که ارزونتره و اینکه من نیازی ندارم جارو خیلی زود شارژ بشه و مثلا 10 ساعت هم طول بکشه جاروی روی استند شارژ باشه تا فول شارژ بشه مهم نیست و اینجوری با جریان شارژ کمتر ، کمتر داغ میشه و عمرش بهتره به نظرم)

از طرفی ولتاژ فول شارژ 18650 هم 4.2 ولت هست که سری 4تاییش میشه 16.8 ولت

با این مقادیر ولتاژ نامی و.... ایا انتخاب این پک باتری برای اون موتور و انتخاب اون شارژر برای اون پک باتری به نظر شما خوبه؟

ممنون میشم دوستان لطف کنن نظر بدن این کار اوکی هست تایید میکنید؟

15 اسفند 01 در 12:57
محسن تی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

سلام وقت بخیر

قبل از هر چیز اطلاعات بیشتری از موتور شما نیازه که بتونم بهتر راهنماییتون کنم. پس لطفا ابتدا یک عکس از لیبل موتور بهم بدین.

نکته ای هم که  در مورد استفاده از باتری های لیتیومی که به صورت سری میخوایید استفاده کنید این هست که حتما از یه ماژول bms در کنار شارژ استفاده کنید که باتری هایتون آسیب نبینن(یه bms با جریان بالا)

بیقه توضیحاتی که فرمودین در صورتی اوکی هستن که لیبل موتور رو واسم بفرستین که بررسی کنم

15 اسفند 01 در 03:04
Ali Maleki
1041

سلام ممنون عکسش رو گذاشتم ولی قیمت های باتری و شارژر و bms رو دیدم به این نتیجه رسیدم بیخیالش شم.نمیصرفه میخوام یه شارژر 19.5 ولت 4.7 امپر لپتاپ دست دوم رو با 3 تا دیود 6 آمپر سری کنم مستقیم بزنم به موتور به جای شارژی با سیم و مستقیم کار کنه اینجوری خرجش میشه 140تومن  – محسن تی 01-12-20 در 07:50

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400