استفاده از باتری خشک 4ولت 4آمپر قابل شارژ برای sim800l

1 سال قبل
754 بازدید

0

با سلام وعرض ادب

برای تغذیه ماژول sim800lاز باتری لیتیوم پلیمر 3500maاستفاده می کنم ،مشکل اینکه ۱ یا ۲ بار که ماژول تماس میگیره باتری تخلیه میشه،آیا می توانم برای تغذیه از باتری خشک قابل شارژ 4ولت 4آمپرتصویر ذیل استفاده کنم

باتشکر

23 اردیبهشت 02 در 05:37
حسن دلیر
7

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

در مورد اول که  اعلام کرده اید با یکی دوبار تماس باتری خالی می شود. یا باتری را درست شارژ نکرده اید یا باتری شما ظرفیتش واقعی نمی باشد و کاهش پیدا کرده است.

در مورد دوم نیز پیشنهاد نمی شود. چون در ماژول ها سیم کارت جریان کشی لحظه ای بالا نیاز است و باتری های اسیدی این امکان را به شما نمی دهند. از طرفی سطح ولتاژ باتری اسیدی برای کار با ماژول سیم کارت مناسب نمی باشد.

24 اردیبهشت 02 در 06:32
محمد دمیرچی
3730

باتوجه به اینکه اکثر باتری ها دارای ظرفیت واقعی نیستند(فیک) اگر۲ یا ۳ باتری لیتیوم پلیمر را موازی کنیم بهتر نخواهد بود  – حسن دلیر 02-02-24 در 08:05

بله می توانید این کار را نیز بکنید. موازی کردن باتری های لیتومی یکی از راهکار های رایج می باشد. البته پیشنهاد میکنم باتری لیتوم پلیمر تهیه کنید فیک های کمتری دارند و دقیقا برای ماژول های GSM کارایی بهتری دارند. برای نمونه می توانید از باتری های گوشی های نوکیایی قدیمی برای کار خود استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 02-02-27 در 08:24

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400