ماژول کنترل شارژ باتری 12 ولت XH-M601

1 سال قبل
307 بازدید

0

سلام وقتتون بخیر . من می‌خوام ماژول کنترل شارژ باتری ۱۲ ولت xy-l30a رو برای شارژ باتری های سیلد اسید ماشین استفاده کنم . من ی پاور کامپیوتر دارم که ۱۲ ولت و ۱۸ آمپر خروجی میده . میخواستم بدونم میتونم از این پاور برای ورودی این ماژول استفاده کنم و آیا کارایی داره یا نه ؟ 

و اینکه مقدار آمپر خروجی از این ماژول چقدر هست؟

06 خرداد 02 در 06:27
محمد میرزایی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

برای شارژ باتری های اسیدی شما نیاز به 14.4 ولت دارید پاور کامپیوتر به شما 12 ولت می دهد از این رو مناسب شارژ باتری شما نمی باشد.

از طرفی نیز این ماژول کنترل شارژ نیز برای منبع های ولتاژ بالای 15 ولت و جریان محدود که ترانسی می باشند کاربرد دارد. برای منابع سویچینگ که جریان بالایی دارند مناسب نمی باشد.

دلیل این امر نیز این می باشد که برای شارژ این نوع باتری ها شما نیاز دارید جریان و ولتاژ را کنترل کنید و این نیز بر روی باتری شما نوشته شده است و برای باتری های 12 ولت 10 آمپر ساعت اکثرا نوشته شده است با 14.4 ولت و جریان 1 آمپر شارژ بشود.

اگر منبع تغذیه خود را به بالای 16 ولت و جریان حداقل 2 آمپر به بالا تغییر دهید میتوانید از این ماژول برای شارژ باتری خود استفاده کنید.

اگر میخواهید از پاور خود استفاده کنید. می توانید از این ماژول  استفاده کنید.

برای هر دو مورد توجه داشته باشید خروجی را بر روی 14.4 ولت و جریان را نیز بر روی 1 آمپر محدود کنید.

06 خرداد 02 در 07:14
محمد دمیرچی
3660

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400