تامین ولتاژ مناسب برای راه اندازی رله

1 سال قبل
901 بازدید

0

سلام وعرض ادب

مداری را برای راه انداز ۳عدد رله با ماژول gsmو برد esp12ایجاد کرده ام ،طبق برنامه نوشته شده ال ای دی درست کار می کنه ولی اگر رله۳یا۵ولت در مدار استفاده کنم ولتاژ مناسب رله تامین نمیشه اگر رله را برای تست مستقیم به منبع تغذیه وصل کنم رله کار می کنه ولی اگر رله از پایه های esp12تغذیه بشه ولتاژ مناسب تامین نمیشه برای رفع مشکل چکاری باید انجام شود

باتشکر

09 خرداد 02 در 12:58
حسن دلیر
7

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

به هیچ عنوان رله را به صورت مستقیم نباید به پایه های میکرو وصل کرد.

به باعث سوختن میکرو می شود.

یا از ماژول های رله که داری مدار راه انداز هستند باید استفاده کنید یا از مدار زیر برای وصل کردن رله باید استفاده کنید.

09 خرداد 02 در 01:16
محمد دمیرچی
3670

باتشکراز راهنمایی شما مدار ذکر شده را اجرا کردم رله راه افتاد،مشکل مهم اینکه هرزمانیکه بردESPراه اندازی یا برق قطع وصل می شه رله ها یک لحظه روشن وخاموش می شن مثل اینکه تمامی پایه های بردHIGHوLOW می شن ،درنظر بگیرید اگر یکی رله ها به درب حیاط وصل باشه درب حیاط باز می شه برای رفع این مشکل مهم چه باید انجام داد با تشکر  – حسن دلیر 02-03-13 در 01:50

باید بررسی کنید وضعیت نرمال پایه های میکرو شما چه چیزی می باشد و وقتی پایه ها را تعریف میکنید در همان وضعیت تعریف کنید تا پایه ها به صورت ریستی بوت نشوند. در نتیجه خروجی رله را نیز با توجه به این موضوع در وضعیت no یا nc ببندید. راه دیگر استفاده از IC شیفت رجیستر می باشد. که شما دیتا های مورد نظر را وضعیت رله ها را به این IC میدهید و در صورت ریست شدن این IC نیز در وضعیت ثابت بوت می شود که میتوانید از آن برای نرمال استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 02-03-13 در 05:52

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400