چاپ سولدر مسک با طلق

1 سال قبل
58 بازدید

0

سلام من میخوام چاپ سولدر مسک انجام بدم ولی هر جا رفتم طلق ترنسپرنت نداشتن

میشه از طلق معمولی استفاده کنم؟میدونم تو پرینتر ذوب میشه. میخوام طرحو با ماژیک CD روش بکشم .سوالم اینه به سولدر مسک طلق نمیچسبه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

09 خرداد 02 در 05:53
venomax
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

برای خرید طلق ترنسپرنت باید به خیابان ایرانشهر تهران مراجعه کنید. در آنجا دارند.

برای نمونه یک لینک https://avandprinter.com/product/a4-transparent-film-for-laser-printers/

بله میتوانید طرح رو با هرچیزی بکشید اما این که به سولدر میچسبه یا خیر را اطلاعی ندارم
قبلا برای چاپ استفاده کرده بودم از طلق ترنسپرنت استفاده کردم و 2 لایه پرینت از طرح میزدم و یک لایه طلق ترنسپرنت بدون چاپ را برمیداشتم.

بنده از این روش استفاده میکردم:

PCB را قرار دهید و رنگ را بر رویش بریزید.

سپس یک لایه طلق بر رویش قرار بدهید (بهتر است یک لایه نیز در زیرش قرار بدهید به عنوان زیر کار)

سپس با کارت (کارت بانکی یا کارت های تقریبا سفت) رنگ را به صورت یک دست بر روی PCB پخش میکنید.

سپس مقداری ایزوپروپیل الکل بر روی لایه رویه در حد چند قطره بیندازید.

یکی از برگه های پرینت شده را به آرامی بر روی این لایه قرار بدهید به صورتی که دقیقا در جایش بشیند.
این چند قطره الکل باعث می شود این 2 لایه به سرعت به یکدیگر بچسبند.

دوباره همین کار را با برگه دوم نیز تکرار کنید.

در انتها کل سیستم را در زیر نور uv قرار بدهید. بسته به قدرت نور uv شما زمان خشک شدن متفاوت می شود.(برای اینکه متوجه شده اید که خشک شده است یا خیر از کنار مقداری طلق را بلند کنید اگر رنگ بلند نشد یعنی تقریبا گرفته است.

و از زیر نور خارج کنید و با ایزوپروپیل الکل بشورید (آسران درب سفید برای اینکار بسیار عالی عمل میکند)

با استفاده از یک مسواک قدیمی میتوانید به راحتی این کار را انجام بدهید.

فقط بدی این روش در این میباشد که در صورتی که سوراخ های ریز در برد داشته باشید با رنگ پر میشود و پس از خارج کردن برد سعی کنید سوراخ هایی که قطعات dip قرار است نصب شود را به خوبی بشورید و خالی کنید.

09 خرداد 02 در 07:43
محمد دمیرچی
4030

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400