مشکل عدم شناخت آردینو توسط نرم افزار

1 سال قبل
159 بازدید

0

سلام دوستان
من تا چند وقت پیش راحت میتونستم به آردینوم وصل شم و کد هامو آپلود کنم. یک سون سگمنت بهش وصل کردم و یک سری کد نوشتم که میشه عدد روی سون سگمنت رو باهاش کنترل کرد.
اما یک چند روزی بهش دست نزدم و هی با پورت تغذیه آردینو ور میرفتم و بهش ولتاژ میدادم تا تست کنم.

اما بعدش که اومدم کد هامو آپلود کنم ارور داد که آردینو شناسایی نشده
Sketch uses 3798 bytes (11%) of program storage space. Maximum is 32256 bytes.
Global variables use 365 bytes (17%) of dynamic memory, leaving 1683 bytes for local variables. Maximum is 2048 bytes.
Failed uploading: no upload port provided

با اینکه من مطمئنم اردینو یونو وصله و حتی وقتی وصلش میکنم روشن میشهِ

ویندوزم کاملا آپدیته(ویندوز 10) و نرم افزار هم کاملا آپدیته. ازون قسمتی که بقیه پورتارو میبینه هم رفتم ولی کاری نشد

امکان داره آردینو سوخته باشه؟ پس چرا وقتی کابلو به لپتاپ وصل میکنم روشن میشه

09 تیر 02 در 01:00
امیررضا نصیری
9

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام،

با توجه به عکس شما به نظر میرسد پورت در برنامه شما مشخص نمی باشد و سر همین موضوع آپلود شما به مشکل خورده است.

لطف کنید دیوایس منیجر خود را بررسی کنید و پورتی که برای شما باز می شود را مشخص کنید و آن را به نرم افزار بدهید.

ویرایش اول:

خوب خودتان مشاهده کنید همه پورت های داخل دیوایس منیجر مربوط به بلوتوث سیستم شما می باشد و هیچ کدام مربوط به آردوینو نمی باشد.

احتمال دارد یا کابل شما مشکل دارد یا احتمال دارد مبدل usb-ttl روی برد به مشکل خورده باشد.

با توجه به اینکه ch340 یا r3 باشد می توانید با هویه هوای گرم IC مربوطه به حرارت بدهید شاید درست بشود.

در مدل های ch340 با تعویض همین IC مشکل نیز حل می شود

در مدل های R3 چیپ مربوطه میکرو Atmega16u2 یا atmega8u2 می باشد که برای این مورد باید با پروگرامر ISP بررسی کنید که این میکرو سالم می باشد یا خیر. و در صورت تعویض این میکرو نیز باز با پروگرامر ISP این میکرو را پروگرام کنید. فایل پروگرام کردن نیز داخل فایل های نرم افزار آردوینو نسخه قدیمی می باشد. (البته از سایت آردوینو نیز می توانید دانلود کنید)

می توانید از یک USB-TTL جدا نیز برای پروگرام کردن برد استفاده کنید یا از ISP نیز برای این موضوع استفاده کنید و میکرو را در جایی که نیازی نباشد که دوباره پروگرام کنید قرار بدهید و استفاده کنید.

10 تیر 02 در 05:10
محمد دمیرچی
3730

با ویرایش سوال عکس از بخش پورت های دیوایس منیجر را نیز قرار بدهید. برای پیدا کردن پورت مورد نظر نیز با وصل و قطع کردن بررسی کنید که کدام پورت قطع و وصل می شود.  – محمد دمیرچی 02-04-10 در 01:17

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 02-04-11 در 08:41

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400