مشکل در پروگرام کردن esp32cam با استفاده از آردوینو uno

9 ماه قبل
88 بازدید

0

سلام. میخوام ماژول esp32cam رو با استفاده از بورد آردوینو uno پروگرام کنم و اتصالات بید اونها رو همانطور که در اینترنت نوشته بود متصل کردم اما وقتی میخوام پروگرام بکنم در مرحله connecting ارور میده و پروگرام نمیشه :

A fatal error occurred: Failed to connect to ESP32: No serial data received. Failed uploading: uploading error: exit status 2

سایت های مختلف خارجی و فیلم های یوتیوب مربوط به حل این مشکل رو دیدم اما هر کاری کردم مشکلم حل نشد.

06 مرداد 02 در 12:48
رضا بینائی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام

برای پروگرام کردن برد های esp32-cam شما نیاز به ماژول مبدل usb-ttl هستید.

این ماژول بر روی برد های آردوینو قرار دارد. اما در صورتی که برد شما از سری ch340 میباشد می توانید از این قابلیت استفاده کنید و درصورتی که از مدل r3 استفاده میکنید دچار مشکل می شوید.

برای مدل های ch340 ابتدا باید پایه rst بر روی آردوینو خود را به gnd وصل کنید تا میکرو از مدار خارج بشود.

سپس پایه های rx, tx روی برد آردوینو و esp32-cam را به یکدیگر به صورت ضبدری وصل کنید.

سپس سریال مانیتور را باز کرده و بر روی 115200 قرار بدهید. با زدن دکمه ریست esp32-cam  باید یک سری دیتا در سریال مانیتور به شما نمایش داده شود. درصورتی که چیزی نمایش داد نشد سیم کشی خود را بررسی کنید.

زمانی که متن نمایش داده شد پایه io0 را در esp به gnd وصل کنید و یک بار ریست کنید . در اینجا به شما نمایش داده می شود که آماده دانلود فایل می باشد. که در این مرحله می توانید کد خود را بر روی esp آپلود کنید.

توجه داشته باشید که از برد های esp8266 یا esp32 دیگری که از سری ch340 یا cp2102 استفاده میکنند نیز برای این موضوع می توانید استفاده کنید.

06 مرداد 02 در 10:55
محمد دمیرچی
3670

ممنون از پاسخ اما اتصالات رو چک کردم و مشکلی نداشت. با پروگرامر ftdi هم امتحان کردم و همین ارور رو دریافت کردم  – رضا بینائی 02-05-07 در 02:11

آردوینو من مدل r3 هستش. الان بیخیال این روش شدم و سراغ ftdi رفتم و چندین بار هم تست کردم و درایورش رو هم آپ دیت کردم و تنظیمات مختلف رو هم تست کردم و حتی چندین بار اتصالات رو از اول بستم و چک کردم اما همین ارور رو میگیرم  – رضا بینائی 02-05-07 در 03:12

عرض کردم ابتدا سریال مانیتور را باز کنید و بر روی 115200 قرار بدهید. یکسری دیتا دریافت میکنید. در صورتی که دیتایی دریافت نمی کنید مشکل از جای دیگری می باشد. با ویرایش سوال خود لطف کنید از اتصال بین ماژول های خود یک عکس قرار بدهید  – محمد دمیرچی 02-05-07 در 04:14

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400