اتصال تغذیه 5 ولتی به پایه های آردوینو

9 ماه قبل
76 بازدید

0

برای یک از پروژه های کلاس یک مدار درست کردم و یکی‌ از پایه های آردینو یونو(مثلا پایه ۷) رو به مثبت پنج منبع تغذیه وصل کردم که فقط گاهی از طریق یک کلید ممکنه صفر بشه و یک شرط رو اجرا کنه(منظورم اینه که تقریبا دائم به ۵ ولت وصله) اینکه از خارج ۵ ولت به پایه آردینو وصل باشه باعث خرابیش نمیشه؟

30 مرداد 02 در 02:19
راحله
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
0

با سلام.

خیر. اتصال منبع تغذیه 5 ولت خارجی به پایه های آردوینو که سطح منطقی 5 ولت دارند (مثل UNO و MEGA)، باعث سوختن آردوینو نمیشود.

اگر منظور شما این است که با فشرده شدن کلید، منبع تغذیه خاموش می شود، می توانید آن را با یک مقاومت سری کنید و به پایه 7 وصل کنید. اما این کار اختیاری است و فقط جهت اطمینان نسبی انجام می شود.

فقط دقت کنید حتما پایه های منفی (GND) آردوینو و منبع تغذیه خارجی شما باهم وصل باشند.

30 مرداد 02 در 04:53
مجید مرآتی
579

به خاطر اینکه نیاز داشتم پایه ۷ یک منطقی باشد به ۵ ولت منبع تغذیه یک مدار دیگه وصلش کردم و یک کلید هم بین پایه ۷ و gnd قرار دادم که هر وقت فشارش میدهم صفر شود و یک شرط را اجرا کند و مشکلی هم در عملکرد برنامه نیست فقط نگرانم این پنج ولت که به پایه ها آردینو وصل میکنم باعث خرابی آردینو شود که خودش از طریق جای دیگری تغذیه میشود، gnd منبع تغذیه هر دو مدار را هم به هم وصل کردم. نمیدانم توانستن منظورم را خوب شرح دهم و پاسخ شما هم براساس همین بوده است یا خیر.  – راحله 02-05-30 در 05:33

بین پایه 7 و + منبع تغذیه، یک مقاومت 1 کیلواهمی قرار دهید. سر سمت پایه 7 را با کلید به GND وصل کنید. چرا در کد آردوینو، هنگامی که میخواهید پایه ای را به عنوان ورودی تعریف کنید، از کد زیر استفاده نمی کنید؟ pinMode(7, INPUT_PULLUP); در این صورت، بدون اتصال منبع خارجی نیز، پایه 7 شما به صورت همیشگل ولتاژ 5 ولت را خواهد داشت. حال کلید را بین پایه 7 و GND قرار دهید. با فشردن کلید، پایه 7 از 5 ولت به GND تغییر وضعیت می دهد.  – مجید مرآتی 02-05-30 در 06:53

ببخشید دلیل این مقاومت یک کیلو اهم این هست که پایه آردینو از مثبت ۵ولت آسیب نبینه؟  – راحله 02-05-30 در 09:37

نه برای این هستش که وقتی شما دکمه را فشار میدید، بین 5 ولت و GND منبع تغذیه خارجی شما اتصال کوتاه برقرار میشه. این مقاومت جلوی این اتفاق را می گیره  – مجید مرآتی 02-05-30 در 09:59

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400