دریافت نکردن AT کامند ها برای برد sim800l

7 ماه قبل
77 بازدید

1

سلام 

من یک برد sim800l دارم که به شبکه وصل میشه و مشکلی نداره از این لحاظ ولی وقتی که میخوام با برد esp8266 از طریق UART با sim800l ارتباط برقرار کنم بعد از ارسال AT کامندها بعد از چند لحظه هرچی فرستادمو بهم برمیگردونه با دو تا enter و نه OK رو میده نه حتی اروری رو میده 

#include <SoftwareSerial.h>
#define rxPin D7
#define txPin D8
SoftwareSerial sim800L(rxPin,txPin);

void setup()
{
  //Begin serial communication with Arduino and Arduino IDE (Serial Monitor)
  Serial.begin(115200);
  //Begin serial communication with Arduino and SIM800L
  sim800L.begin(9600);
  Serial.println("Initializing...");
  delay(1000);
}

void loop()
{
  while(sim800L.available()){
    Serial.println(sim800L.readString());
  }
  while(Serial.available()) {
    sim800L.println(Serial.readString());
  }

}

این هم کدم هست 

اگر میشه کمکم کنید

19 مهر 02 در 12:52
امیررضا برزگر
43

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

سلام وقت بخیر.

در کد که مشکلی دیده نمیشه. 

قبل از هر چیز چک کنید ببینید سیمکارت در جهت درست در ماژول قرار گرفته یا خیر چون اگر برعکس هم وارد بشه جا میخوره ولی کار نمیکنه. باید مثل شکل زیر باشه. 

البته شما فرمودید ماژول به شبکه وصل میشه و مشکلی نداره بنابراین LED ماژول باید هر 3 ثانیه یکبار روشن و خاموش بشه که یعنی ارتباط شبکه به درستی برقراره.

اگر تا اینجا همه چیز درسته، پس ارتباط بین ماژول و میکرو درست برقرار نمیشه. لطفا اتصالات بین sim800 و برد ESP رو چک کنید. یعنی GND ماژول به GND میکرو متصل باشه، RX ماژول باید به TX میکرو و TX ماژول به RX میکرو وصل بشه.

گاهی اوقات چون پین ها کنار هم هستند موقع اتصال ممکنه ناخواسته RX  و TX رو جا به جا وصل کنیم. 

در صورت لزوم به علت تفاوت ولتاژ تغذيه مورد نیاز ماژول و میکرو، تقسیم ولتاژ مقاومتی مناسب هم باید روی پین RX ماژول انجام بشه.

منبع تغذیه ماژول هم که خیلی مهمه چون باید امکان جریان دهی حداقل 2 آمپر به صورت لحظه ای رو داشته باشه. که میتونیم از مبدل های DC  به DC  مناسب یا باتری لیتیوم مناسب استفاده کنیم.

19 مهر 02 در 03:48
حسین میرزاپور
111

خیلی ممنونم مشکلم حل شد GNDمشترک درست وصل نشده بود  – امیررضا برزگر 02-07-21 در 09:56

خواهش می‌کنم. سلامت باشید.  – حسین میرزاپور 02-07-22 در 02:05

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400