یه ایراد فنی در ماژول بلوتوث XY-C50L

5 ماه قبل
104 بازدید

0

من این ماژول و تهیه کردم برای ساخت یه اسپیکر بلوتوثی، ولی یه مشکلی داره اینه که وقتی صدارو زیاد میکنی ماژول یکبار روشن و خاموش میشه و اگه صدا بازم زیاد باشه دوباره روشن و خاموش میشه تا صدا رو کم کنی و شروع به کار کنه، خیلی عجیبه، نمیتونم صدارو تا یه حدی زیاد کنم ماژول دائم روشن و خاموش میشه تا صدا رو کم کنی
ماژول رو به 2 تا اسپیکر 30 وات 8 اهم وصل کردم با ولتاژ 24 ولت 2 آمپر
پیشنهادی برای این باگ ندارین؟

03 آذر 02 در 08:30
عباس دولتی
1

افزودن دیدگاه

1 پاسخ ثبت شده است
1

با سلام

دلیل این امر ساده می باشد.

شما 2 عدد اسپیکر 30 وات استفاده میکنید که می شود 60 وات

و آدابتور شما هم 24 ولت 2 آمپر هست که می شود 48 وات

در نتیجه منبع شما 12 وات کمتر از اسپیکر شما قدرت دارد.

ازطرفی هم شما نمیتوانید همان چیزی که در ورودی میگیرید را به خروجی بدهید و باید قوی تر از آن را به ورودی بدهید.

در نیجه پیشنهاد میکنم از منبع 24 ولت 4 یا 5 آمپر حداقل استفاده کنید تا مشکل ریست شدن حل شود.

البته آمپر های بالاتر آسیبی به دستگاه نمیرساند و در صورتی که آمپر بالاتر دارید می توانید وصل کنید.

ویرایش اول:

خوب اشتباه شما مشخص شد، ماژول های افزاینده توان مناسبی برای درایو کردن آمپلی های توان بالا را ندارند

اگر میتوانید از باتری استفاده کنید باتری های خود را به صورت سری وصل کنید و ماژول افزاینده را از مدار خود حذف کنید و یک BMS برای محافظت از باتری ها قرار بدهید.

این ماژول از 5 ولت تا 24 از شما قبول میکند پس می توانید 5 عدد باتری لیتومی را سری کنید و 21 ولت در حالت شارژ کامل داشته باشید و در کمترین ولتاژ نیز 15 ولت را تجربه خواهید کرد.

به این صورت نوسانات ناشی از ماژول بوستر حذف می شود.

کار دیگری که می توانید بکنید استفاده از آمپلی فایر های توان بالا ولتاژ پایین می باشد، این مواردی که داخل سایت هستن بیشتر خانگی با تغذیه آدابتوری هستن

یکسری موارد هست که داخل اینترنت می توانید پیدا کنید که مستقیم به باتری های لیتومی به صورت موازی وصل می شود (یعنی بین 3 الی 4.2 ولت ) کار میکنند و همین توان را به شما میدهند و از طریق جریان بیشتر این توان را ایجاد میکنند.

24 ولت 2 آمپر میشود 48 وات

4 ولت 12 آمپر نیز میشود 48 وات

ویرایش دوم

خیلی هم عالی، برای شارژ کردن 3 سل باتری خروجی بوستر را بر روی 12.6 تنظیم کنید

اما پیشنهاد میکنم از بوستر برای شارژ باتری استفاده نکنید، بهتر است از  ماژول شارژر باتری لیتیومی 2 سل دارای بالانسر و ورودی USB Type-C برای این موضوع استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به این  تاپیک در فروم مراجعه کنید.

04 آذر 02 در 05:31
محمد دمیرچی
3630

سلام وقت بخیر توی کاتالوگ ماژول نوشته برای باندهای 8 اهم 40 وات باید 24 ولت استفاده کنی من که 30 وات استفاده کردم! خازن صافی هم وصل کردم به ورودی برق ماژول ولی درست نشد خازن 25 ولت 1000 و خازن 36 ولت 2200 هیچکدوم جواب نداد  – عباس دولتی 03-01-19 در 09:24

بالاتر به شما توضیح دادم نحوه محاسبه به چه صورتی می باشد، تا زمانی که از منبع تغذیه آمپر بالاتر (وات بالاتر) استفاده نکنید مشکل پابرجا می باشد.  – محمد دمیرچی 03-01-20 در 05:11

از bms های سه سل یا 4 سل میشه استفاده کرد؟ اگه 10 یا 40 آمپر باشه اوکیه؟ ولتاژ کاریشون فکر کنم 12 ولت باشه این bms هایی که دارم  – عباس دولتی 03-01-20 در 08:27

bms برای باتری لیتومی هست، ربطی به کار شما ندارد. اگر بخواهید دستگاهتان را بیسیم و شارژی کنید از BMS به همراه همان تعداد باتری لیتومی باید استفاده کنید.  – محمد دمیرچی 03-01-20 در 08:35

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 03-01-20 در 11:47

دمت گرم درست شد از bms استفاده کردم ۱۲ ولت ۱۰ آمپر، توب ولوم بالا دیگه قطع نمیشه، الان از افزاینده برای شارژ باتری استفاده میکنم از ورودی تایپ سی گرفتم و به افزاینده دادم و اونو به bms وصل کردم، خروجی bms رو به ماژول آمپلی فایر  – عباس دولتی 03-01-20 در 09:50

پاسخ ویرایش شد  – محمد دمیرچی 03-01-21 در 06:15

چشم حله، بازم دمت گرم که با حوصله جواب دادی و راهنمایی کردی  – عباس دولتی 03-01-21 در 06:35

خواهش میکنم، اگر باز هم سوالی بود در خدمت هستم  – محمد دمیرچی 03-01-21 در 08:24

افزودن دیدگاه

انجمن کافه‌ربات © 1400